Archiwum z lipiec, 2009Moje dziecko marzy o zwierzątku

W kategorii PUBLIKACJE, dodany 2009-07-13. Nie komentowano

Prawie każdy rodzic prędzej czy później musi stawić czoła natrętnej prośbie malucha o pieska lub kotka. Zwłaszcza widok szczeniaka czy kociaka budzi takie pragnienie u dziecka i od tej chwili przy każdej okazji rodzic słyszy : „ ja chcę …”
Pragnienie bliskiego kontaktu ze zwierzęciem jest zupełnie naturalne i godne poparcia. Dziecko intuicyjnie pragnie mieć blisko siebie coś miłego, miękkiego, ciepłego i puszystego, co można dotknąć, pogłaskać, przytulić, z czym można się pobawić, poszaleć, biegać czy prowadzić na smyczy. Jest też prawdą, że dziecko, które wychowuje się z psem , kotem czy innym zwierzęciem uczy się wrażliwości, odpowiedzialności i jest po prostu szczęśliwsze. Przeczytaj całość »

Zaburzenia zachowania kotów i ich terapia – artykuł w Magazynie Weterynaryjnym

W kategorii PUBLIKACJE, dodany 2009-07-13. Skomentowano 1 raz

Zachęcam do przeczytania artykułu:

Strona 1 [ok 300kB]
Strona 2 [ok 300kB]
Strona 3 [ok 300kB]
Strona 4 [ok 300kB]
Strona 5
[ok 300kB]

Kto wychowa mojego psa ?

W kategorii NASZE ZWIERZĘTA I MY, dodany 2009-07-08. Nie komentowano

Kiedy odwiedzam domy, w których żyją psy najczęściej spotykam właścicieli, które bardzo kochają swoich pupili i traktują ich jak członków rodziny. Dbają o dobre jedzenie, opiekę lekarza, kupują zabawki  i starają się zapewnić odpowiednie spacery. Rzadziej jednak spotykam takich opiekunów psów, którzy są świadomi , że psa trzeba wychowywać i że to właśnie oni mają to robić. Przeczytaj całość »